Csak semmi pánik! Egy könyv, ami tényleg segít!

Az információszerzés egyik alappillére, az írásos dokumentumok felkeresése. A pánikbetegségem legmélyebb pontján pedig még mindig hajtott a vágy, hogy valahogyan kimásszak ebből az egészből. Minden lehetőséggel éltem, ami elém került, számomra az internet valóságos főnyereménnyé vált ilyen téren. Google barátunktól pedig csak kérdeztem és kérdeztem, ő pedig adta elém a rengeteg találatot. Kerestem egy olyan helyet, oldalt, ahol az összes kérdésemre megtalálom a választ. Nem volt ilyen.

Bár sok helyen ráleltem válaszokra, olyan nem volt, ami minden kérdésemre megfelelt volna. Aztán bementem egy könyvesboltba és megkérdeztem az eladót, hogy pánikbetegséggel kapcsolatban van-e könyvük. Megkönnyebbültem, mikor odavezetett ahhoz a polchoz, ahol ezeket tartották. Aztán megláttam, hogy nincs is olyan sok. Talán 4-5 féle volt egymás mellett. Levettem az elsőt, megnéztem a fülszövegét, belelapoztam, de nem volt az igazi. A következő sem. Aztán láttam egy szép kirívó, rózsaszín külsejűt, rajta a címe: Csak semmi pánik!

Levettem őt is a polcról és jött a teszt. Fülszöveg olvasása közben már éreztem, hogy itt talán találok valamit. Aztán belelapoztam, majd azt vettem észre, hogy ott, a könyvesbolt közepén olyan lendülettel olvasom a könyvet, hogy nem is bírom letenni. Kicsit elszégyelltem magam, hogy ezt tettem, de ez hamar elmúlt, mert olyan magabiztosan tettem be a kosaramba és mentem a kasszához kifizetni, amilyet már régen nem éreztem. Ez a könyv már az első pár oldalával elvarázsolt, a többi oldal pedig igencsak meggyőzött arról, hogy nekem pont ez a könyv kell.

Mintha kifejezetten nekem írták volna

Ugye emlékszel még arra, mikor azt írtam, hogy kipróbáltam egy tesztet és pánikrohamom lett? Sose fogom elfelejteni. És akkor ezt olvastam a könyvben, az ötödik oldalon. Nem kicsit döbbentem meg rajta.

„Azt kockáztatom, hogy alágyújtósnak használják ezt a könyvet, és nem olvassák tovább. Mert ki akarna magának ilyen rohamokat okozni?”

Shirley Trickett: Csak semmi pánik!

Minden kérdésemre ugyan nem adta meg a választ, de arra igen, hogy mik az alapok, ami által kialakul a betegség és a rohamok. És ez nekem, akkor, abban a pillanatban a legfontosabb volt. Hazaérve nem érdekelt semmi, csak a könyv, és én újra belemélyedve faltam a sorokat, amelyek elvezettek az egyik legfontosabb tényhez, hogy ebből igenis meg lehet gyógyulni. Sok munkát és türelmet igényel, de ha végig csinálod, akkor győzni fogsz. Olyan kivitelezhető tanácsokkal látott el, amiket simán át tudtam tenni a gyakorlatba.

Jó, nem annyira simán, mert rengeteget gyakoroltam, de olyan útmutatást kaptam ezekről a könyvben, hogy eszem ágában sem volt ezeknek ellent mondani. Csak tettem szépen sorban, amiket az író tanácsolt a könyvében és minden egyes győzelemmel megélt perc, egyre inkább alátámasztotta, hogy ő pontosan tudja, miről beszél. Vagyis ír. Fizikai tüneteim leküzdésében csodát tett velem. Ami addig elképzelhetetlen volt, most valósággá vált. Kontrollt tudtam gyakorolni afelett, ami megkeserítette a mindennapjaimat.

Neked is kell ez a könyv

A könyv a lelki problémákra is felhívja a figyelmet, elég sok oldalról közelíti meg a betegséget. A hogyanokra is ad válaszokat, de nem annyira mélyrehatóan, mint a fizikai tünetekkel kapcsolatban. Az, hogy hogyan bánjunk az érzéseinkkel, hogyan vegyük fel a negatív irányú érzésekkel a harcot, már egy másik téma. Erre pedig sokkal, de sokkal több írásos dokumentáció áll rendelkezésünkre és megannyi tudomány, melyek tényleg minden kérdésünkre megadják a válaszokat. Ezekről majd később írok.

A könyv egyébként sok más dologra is felhívja a figyelmet a pánikbetegség kialakulásával kapcsolatban, így például szót ejt a cukorbetegségről is. Az étkezéssel kapcsolatban is ad tanácsokat, természetesen középpontba helyezve a stresszt, a depressziót, a pánikot. A légzésgyakorlatokon kívül más gyakorlatokat is bemutat, amelyek a jóga segítségével növelik az önbizalmat.

Ajánlom ezt a könyvet mindenkinek, aki nem találja a kiutat a rohamok sokaságából, és ha téged is már az őrületbe kerget, hogy úton útfélen akadályoz az életviteledben, akkor mindenképp ott van a polcodon a helye. Jobban mondva nem a polcodon, hanem a kezedben. Olvasd és hasznosítsd a benne rejlő tudást és azt az energiát, amit feléd közvetít, bátorítva téged abban, hogy pontot tegyél a rohamok végére. Gyerünk, nyomás a könyvesboltba!

Ha tetszett a bejegyzésem, kövesd az Érzelmi szobafogságot facebook-on, és oszd meg másokkal is az oldalamat.

Köszönöm! 

Képek: Moly.hu

#blog #blogger #olvasás #könyv #csaksemmipánik 

Vélemény, hozzászólás?